Fluke FLUKE-77-4 Digital Multimeter, Wide 1000 V Measurement Range
Our Part #16521.50
Mfr Part #FLUKE-77-4
Fluke FLUKE-77-4
Certified Pre-Owned
Fluke
Our Part #16521.50
Condition:Used
Mfr Part #FLUKE-77-4
Certified Pre-Owned
Condition:Used
Fluke 77V with technician
Function
Maximum
Max Resolution
Accuracy
Voltage DC
1000 V
1 mV
±(0.3%+1)
Voltage AC
1000 V
1 mV
±(2.0%+2)
Current DC
10 A
0.01 mA
±(1.5%+2)
Current AC
10 A
0.01 mA
±(2.5%+2)
Resistance
50 MΩ
0.1 Ω
±(0.5%+1)
Capacitance
9,999 μF
1 nF
±(0.5%+1)
Frequency
99.99 kHz
0.01 Hz
±(0.1%+1)