Fluke 2700G-BG3.5M Reference Pressure Gauge, M -12 psi to 500 psi, -80 kPa to 3.5 MPa, 2700G Series
Our Part #35879.1
Mfr Part #2700G-BG3.5M
Fluke 2700G-BG3.5M
Fluke
Our Part #35879.1
Condition:New
Mfr Part #2700G-BG3.5M
Manufacturer Lead Time :29 Days
Condition:New
Fluke 2700G-BG3.5M Reference Pressure Gauge
Features and Specifications
  • Range: -12 psi to 500 psi / -80 kPa to 3.5 MPa
  • Resolution: 0.01 psi 0.001 bar
  • Burst Pressure: 2000 psi 14 MPa
  • Media Compatibility: Note 2
  • Uncertainty (k=2): Positive pressure +/- 0.02 % FS / Vacuum +/- 0.05 % FS