Our Part #358ST018
Mfr Part #RA-18C
Fancort RA-18C
Fancort
Fancort RA-18C ESD-Safe Conductive PCB Holder, 6" x 18", with 25 Slots, Black
Our Part #358ST018
Condition:New
Mfr Part #RA-18C
Condition:New
  • Dimensions 6" x 18", weight 0.5 lb.
  • 25 slots with parallel sides for more rigid holding, 0.125" x 0.300 on a 0.625" pitch.
  • Tolerates 185°F = 85°C
  • ESD-Safe
BrandFancort
Size6 x 18"
ColorBlack
Number of Slots25
ESD SafeYes
Promo GroupPackaging & Storage
Size L x W x H18" x 6" x 1"