Panduit S050X075VAC Self-Laminating Cassette, .5"x.75", Vinyl, White, 450 Labels
Our Part #10017393
Mfr Part #S050X075VAC
Panduit S050X075VAC
Panduit
Our Part #10017393
Condition:New
Mfr Part #S050X075VAC
Condition:New
The S050X075VAC Thermal Transfer Self-Laminating Label includes a white print-on area and clear overlaminate to protect the legend for easy identification. It is sized specifically for wire and cable applications. The cassette contains an integrated memory device for automatic formatting, recall of last legend used, and the number of labels remaining. For use with LS8E and LS8EQ printers. Vinyl. 0.50" x 0.75" (12.7 mm x 19.1 mm). Color Clear/White. 450 labels per/cassette/package.