Tripp Lite PV150USB 150W PowerVerter Ultra-Compact Car Inverter with AC Outlet and 2 USB Charging Ports
Our Part #10057458
Mfr Part #PV150USB
Tripp Lite PV150USB
Tripp Lite
Our Part #10057458
Condition:New
Mfr Part #PV150USB
Condition:New
  • Features NEMA 5-15R outlet and 2.1A and 1.0A USB charging ports
  • Converts car battery power into standard AC household power
  • Plugs into your vehicle’s 12V DC cigarette lighter outlet
  • Built-in fan keeps interior cool during extended use
  • Tough metal housing designed to last a long time
BrandTripp Lite
IncludesPV150USB 150W PowerVerter Ultra-Compact Car Inverter, Owner’s manual