Tektronix MSO44B/4-BW-350 Mixed Signal Oscilloscope, 4/32 CH, 350MHz, 6.25GS/s, 4 Series B MSO
Our Part #20002625
Mfr Part #MSO44B/4-BW-350
Tektronix MSO44B/4-BW-350
Tektronix
Our Part #20002625
Condition:New
Mfr Part #MSO44B/4-BW-350
Quantity on Order:3
Manufacturer Lead Time :25 Days
Condition:New
4 Series B MSO
Spectrum View
FastAcq
4 Series B MSO Remote Connectivity
High Resolution 12-Bit ADC
Series Models
Bandwidth
Channels
Sample Rate
Record Length
MSO44B
200 MHz to 1.5 GHz
4 Analog, Up to 32 Digital (optional)
6.25 GS/s
31.25 M to 62.5 M
MSO46B
200 MHz to 1.5 GHz
6 Analog, Up to 48 Digital (optional)
6.25 GS/s
31.25 M to 62.5 M
4 Series B MSO Front Panel
4 Series B MSO Rear Panel
4 Series B MSO 4 Channels
BrandTektronix
RentalYes
Bandwidth350 MHz
Analog Channels4
Digital Channels32
Sampling Rate6.25 GS/s
Memory31.25 Mpts
TypeMSO
Vertical Resolution12 bit
Display Type13.3 LCD Capacitive Color Touch
Series4 Series B MSO
Alternate Product NumberTEK MSO44B
AccessoriesHC4, RM4
Attenuation2X
Certificate of CalibrationYes
Depth10.4"