Our Part #WWG4YH19
Mfr Part #4120
Master Lock
Master Lock 4120 Padlock, No. 4120
Our Part #WWG4YH19
Condition:New
Mfr Part #4120
Condition:New
  • 3/4" wide (19mm) wide brass body provides resistance to the elements
  • 7/16" (11mm) tall, 5/32" (4mm) hardened steel shackle
  • Non-rekeyable, 3-pin tumbler cylinder provides pick resistance
The No. 4120 from Master Lock is an economy solid brass lock with a 3/4" (19mm) wide body and 7/16" (11mm) tall hardened steel shackle. The 4120 features a non-rekeyable, 3-pin tumbler cylinder which offers strong pick resistance